Kalibreerimine ja taatlemine

Usaldusväärsed mõõtetulemused tagab mõõtevahendite metroloogiline kontroll – kalibreerimine või taatlemine Metroserdis.

kalig&taatlemine_1

Teenuse osutamise kirjeldus

Kui kliendil on vajadus mõõtevahendi kontrollimise või mõõtmisteenuse järele, tasub ühendust võtta Metroserdi klienditeenindusega. Aitame valida õige teenuse ja selle ulatuse, tutvustame tingimusi ning teeme pakkumise. Tööde teostamisel lähtume metroloogia- ja Eesti Proovikoja teenuste üldtingimustest. (Vaata ka korduma kippuvaid küsimusi.)


KUIDAS JA KUHU MÕÕTEVAHENDID VÕI MÕÕDETAVAD OBJEKTID TUUA? 

Mõõtevahendid saab tuua meie klienditeenindustesse Tallinnas, Tartus, Jõhvis või saata kulleriga. Palume mõõtevahenditega kaasa panna kontaktisiku andmed ja võimalusel täpsem kirjeldus soovitud tellimuse kohta (või saata selgitav e-kiri). Mõõtevahendite transportimisel tuleb arvestada käsitlemisel tootja soovitustega. 

Kui mõõtevahendit ei ole võimalik või mõistlik teisaldada, leiame võimaluse mõõtevahend kliendi juures kalibreerida/taadelda. 

Tallinnas on võimalik mõõtevahend tuua ja ka kätte saada Metroserdi kontoris asuvast pakiautomaadist, selleks võtke eelnevalt ühendust meie klienditeenindusega.

TEOSTAMISE TÄHTAJAD JA TASUMINE 

Kalibreerimise/taatlemise tellimuse täitmise aeg on reeglina viis tööpäeva. Kui töö täitmine võib kesta kauem, siis antakse sellest kliendi esindajale töö vastuvõtmisel teada. Võimalusel täidame tellimused kiiremini ja kui töö on valmis, informeeritakse sellest kliendi esindajat. 

Teenuste eest tasumine toimub hinnakirja või hinnapakkumise alusel peale töö teostamist esitatava arve alusel. 

KALIBREERIMIS- JA TAATLUSTUNNISTUSED 

Kalibreerimise tulemusena väljastame kalibreerimistunnistuse ja mõõtevahendile paigaldame võimalusel infokleebise tunnistuse numbri ja kuupäevaga. 

Taatluse korral paigaldame mõõtevahendile kohustuslikud taatlusmärgised ja soovi korral väljastame taatlustunnistuse. 

Väljastatava tunnistuse saab valida kas elektroonsel kujul Metroserdi digitempliga või paberkandjal. Elektroonsel kujul tunnistuse saame saata kliendile e-kirjaga või laadida üles mõõtevahendite infosüsteemi MÕIS, millest on dokumendid igal ajahetkel kättesaadavad.  

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.