Proovikoda

Väärismetallide analüüs ja proovi tõendamine ning ehete ja vääriskivide ekspertiis on Eesti Proovikoja unikaalne kompetents!


Ekspertiisid

Katselaboris Eesti Proovikoda teostatakse väärismetalltoodetega ja vääriskividega seotud ekspertiise. Eesti Proovikoja eksperdid vastavad väärismetalltoodete seaduses sätestatud nõuetele. Gemmoloogia laboris töötab sertifitseeritud ekspert. 

Ekspertiisiakt 

Ekspertiisi käigus annab ekspert hinnangu: toote valmistamiseks kasutatud materjalide kohta, tootel avastatud defektide kohta, tootele kantud märgistuse kohta ja tootelt nikli eraldumise kohta. Ekspertiisi otsus vormistatakse ekspertiisiaktiga. 

Toote kirjeldus 

Ekspert analüüsib toote valmistamiseks kasutatud materjali, kirjeldab tootele kantud märgistust ja määrab kasutatud ehtes kivi, kivi arvutusliku massi ja kivi päritolu. Andmete alusel vormistatakse dokument, mis sisaldab ehte pilte, kirjeldust ja kvaliteedi analüüsi aruannet. Võimalik on tõlge inglise keelde. 

Ehtekivi identifitseerimistunnistus 

Ekspert määrab kivi nime, kivi massi, kivi päritolu (kas kivi on looduslik või sünteetiline, kas on tehtud mingeid kivi parandusi). Ekspert kalibreerib teemanti 4 “C” süsteemi järgi: mass (ct), puhtus, värvus, lihv (lihvi tüüp, lihvi kvaliteet ja kivi proportsioonid). Andmete alusel vormistatakse ehtekivi identifitseerimistunnistus. Võimalik on tõlge inglise keelde. 

Väärismetalltoote hindamine 

Toote valmistamiseks kasutatud metalli ning tootele kinnitatud vääriskivide ekspertiiside alusel on võimalik tellida toote hindamist. Väärismetalltoote hindamisaktis on viidatud toote valmistamiseks kasutatud materjalide (väärismetall ja vääriskivid) maailmaturuhind, toote pantimise (Eesti pandimajade kaudu) hind, kasutatud tootena realiseerimise hind ning toote kindlustuse hind.  

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.