Teadus ja arendus

Metrosert osaleb rahvusvahelises teadus- ja arenduskoostöös ning viib ellu teadus- ja arendusprojekte vastavalt klientide soovidele ja vajadustele. Tule ja aruta meiega oma füüsikaliste suuruste mõõtmisega seotud probleemi või väljakutset!

Teadus_2

Mõõteseadmete arendus ja ehitus

Valguslõksud

Metroserdi teadus- ja arendusdivisjon arendab ja ehitab mitmest fotodioodist koosnevaid täppis-fotodetektoreid ehk nn. valguslõkse. Suudame valmistada 3-, 4-, 6- ja 10-elemendilisi peegeldus- ja läbilaskvusdetektoreid. Detektorites kasutame kõrge kvaliteediga 10×10 mm2 või 18×18 mm2 fotodioode. Detektori väljundsignaaliks on dioodide summaarne fotovool. Detektori korpus ja elektrilised ühendused (BNC, Lemo) on kohandatavad vastavalt kliendi soovile. Samuti võime valmistada stabiliseeritud temperatuuriga filter-radiomeetreid.

Kolmeelemendiline fotodetektor koos kaitsekorgiga

Valguskiire tee 3-elemendilises valguselõksus

Mitmeelemendiliste detektorite eelised:

  • madalad peegelduskaod
  • suur fotoaktiivne pind
  • ühtlane pinnatundlikkus
  • prognoositav peegeldus/läbilaskvus spektri nähtavas osas

Enne kliendile saatmist mõõdetakse iga detektori suhteline tundlikkus aktiivsel pinnal! 

Päringud ja info:

Valik seotud publikatsioone:

  • Toomas Kübarsepp, Petri Kärhä, and Erkki Ikonen, “Characterization of a polarization-independent transmission trap detector,” Appl. Opt. 36, 2807-2812 (1997)
  • Toomas Kübarsepp and Malcolm White, “Ten-element photodetector for optical power and attenuation measurements,” Appl. Opt. 49, 3774-3779 (2010)
  • Toomas Kübarsepp, Atte Haapalinna, Petri Kärhä, and Erkki Ikonen, “Nonlinearity measurements of silicon photodetectors,” Appl. Opt. 37, 2716-2722 (1998)

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.