Metroserdi rakendusuuringute keskuse avasündmus

Tere!

Oled jõudnud rakendusuuringute keskuse avasündmuse lehele.

Sündmus toimub 8. mail 2024 kell 14.30-19.00 Metroserdi Tallinna kontoris, Teaduspargi 8, I korrusel biorafineerimise tulevase labori ruumides.

Sündmus toob kokku teadusmahuka majanduse eestvedajad – akadeemilisest ringkonnast ettevõtete ja valitsusasutusteni –, et koos arutleda innovatsiooni ja koostöö tuleviku üle.

Luubi alla võetakse rakendusuuringute keskuse roll rakendusuuringute edendamisel ning kuidas rajatav keskus toetab ja täiendab teadus- ja ettevõtlussüsteemi arengut ressursside, inimeste ja võrgustike kaudu. Programmi juhib Urmas Vaino, esinejate hulka kuuluvad valdkonna eksperdid ning koostööpartnerid.

Sündmuse kava:

14.30-15.00 saabumine, võrgustumine, suupisted
15.00-17.30 ettekanded ja paneeldiskussioon rakendusuuringute keskuse rollist erinevate sektorite koostöös
17.30-19.00 võrgustumine ja Metroserdi laborituurid

Lisaküsimuste korral pöörduge palun kommunikatsioonijuht Anne Muldme poole (anne.muldme@metrosert.ee, +372 5143 060)

Lugupidamisega
Indrek Tulp

Rakendusuuringute keskuse juhataja
Aktsiaselts Metrosert

 

 

Varuge aega kohale jõudmisekssest auto parkimine võib võtta pisuta aega.

Samas parkimisvõimalusi on palju.Parkida võib Tehnopoli ärilinnaku kõikidel parkimisaladel tsoonis EP115 (märgitud kaardil rohelisena).

Palun märkige oma parkimiskellale täpne saabumisaegkuid parkimisäpi kaudu
parkimist alustama ei pea, sest Metrosert on hoolitsenud Teie parkimise eest!

Jalutage Teaduspargi 8 PEASISSEPÄÄSU suunas (Mustamäe Riigigümnaasiumi vastas).

Tasuta parkimise registreerimiseks palume kohale jõudes edastada meie meeskonnale
oma auto numbrimärk.

Kui aga 
tulla üldse ilma autota, on võimalus endale lubada ka pokaal veini.


Sündmusel saate tuttavaks rakendusuuringute keskuse eestvedajatega:

Indrek Tulp
Rakendusuuringute keskuse juhataja

Indrek Tulp laua taga1

Indrek Tulp on tunnustatud professionaal, kes on tuntud oma uuenduslike panuste poolest tehnoloogiatööstuses. Molekulaartehnoloogia taustaga ja üle kümne aasta kogemusega nii akadeemias kui tööstuses on Indrek juhtinud erinevaid arendusprojekte ja meeskondi. Tema kirg tehnoloogia vastu on võrdne tema pühendumusega keerukate probleemide lahendamisele. Indreku tööd iseloomustab tema loominguline lähenemine tehnoloogiale ja usk koostöö jõusse, et saavutada murrangulisi tulemusi. Väljaspool oma professionaalseid püüdlusi on Indrek innukas vabas õhus viibija, leides tasakaalu ja inspiratsiooni looduse ilus.


Anna-Liisa Ingver
Rakendusuuringute keskuse arendusjuht

Anna-Liisa Ingverruut

Anna-Liisa Ingveri karjäär on olnud mitmekülgne, hõlmates äriarendust, projektijuhtimist ja strateegilist planeerimist. Ta on konsulteerinud erinevaid avaliku sektori asutusi, sh muuseume, teadusasutusi, loomemajandusettevõtteid. Anna-Liisa senised karjäärivalikud peegeldavad oskust mõista laia spektrit äriprotsesse ja kohandada strateegiaid vastavalt muutuvatele vajadustele, keskendudes samal ajal jätkusuutlikkusele ja kasvule.
Rakendusuuringute keskuse käivitamise ja skaleerimise juures on Anna-Liisa eesmärgiks dünaamilise rahvusvahelise meeskonna potentsiaali rakendamine ja rahvusvaheliste partnerlussuhete tugevdamist, olles kvaliteetne, silmapaistev ja uuendusmeelne organisatsioon.


Kaupo Reede
Biorafineerimise valdkonnajuht

Kaupo Reederuut1

Kaupo Reede on pika karjääri jooksul toimetanud mitmes valdkonnas: ehitus, toiduainetööstus, puidutööstus (puitmajad), plastitööstus ja kõigi nende sektorite puhul on fookuses olnud ka tehnoloogia arendus ning projekteerimine ning kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamine. Väga tuttav on Kaupole paralleelselt ettevõtja ja omaniku rolli kandmine. Hobi korras on Kaupo tegelenud näiteks ettevõtluse ja innovatsiooni arendamisega, seda nii kohaliku omavalitsuse, maakonna kui riigi tasemel, ka ettevõtjate katusorganisatsioonides. Samuti on ta osalenud poliitikas. Teadusarendustegevus ja teadusarenduskeskkonna arendamine on pikalt olnud üks Kaupo hobisid, aastakümneid on ta osalenud eksperdina rakendusuuringute hindamises.

Metroserdis on Kaupo endale eesmärgiks võtnud luua omas valdkonnas Eesti ettevõtetele vajalik globaalselt tunnustatud RTO (Research and Technology Organization) nagu VTT Soomes või RISE Rootsis.


Priit Ilomets
Vesinikutehnoloogia valdkonnajuht

Priit Ilomets_ruut

Priidu 15-aastane karjäär hõlmab rolle äriarenduse, teadus- ja arendustegevuse, juhtimise, coachingu ja tippspordi vallas. Priidu hariduslik taust on rakenduskeemia ja biotehnoloogia, samuti tehnoloogia valitsemine ja kestlik arengu valdkondadest. Priit on juhtinud mitut tervisetehnoloogia iduettevõtet (SafeToAct ja Elsavie) ning rakendusteaduse asutust Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK).

Vesinikutehnoloogia valdkonnas peab Priit oluliseks tööstusliku skaleerimis- ja prototüüpimisplatvormi loomist, tugevate koostöösuhete arendamist nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ning dünaamilise meeskonna kasvatamist, mis viiks murranguliste saavutusteni vesinikutehnoloogia vallas.


Rainer Kivimäe
Droonitehnoloogiate valdkonnajuht

Rainer Kivimäe 062_Truut

Rainer Kivimäel on enam kui 20 aastane kogemus telekommunikatsiooni valdkonnas (Elisa, Ericsson), alustades võrkude projekteerimisest (2G, 3G, 4G) ning liikudes edasi uute tehnoloogiate juurutamise ning uute globaalsete võrguseadmete turule toomise valdkonda. 

Ericssonis olid Raineri juhtida 5G tehnoloogia programm mmWave ja Street Macro. Samuti on Rainer juhtinud sideseadmete tootearenduse programme (toide ja akud, kabinetid, kontrollerid, GNSS) ning tootmist globaalselt erinevate turgude vahel (EU, US, India, Hiina, Mehhiko, Brasiilia).

Metroserdis on Raineri fookuses teadliku nõudluse defineerimine ja turu hindamine, mehitamata sõidukite arendamine väärtusahelat toetava infrastruktuuriga, tehnoloogia valdkondade ja kompetentside arendamine suundadel, mis toetaks kõige enam Eesti ettevõtete konkurentsieelise loomist nii kodu- kui rahvusvahelisel turul.


Liisa Loog
Tervisetehnoloogiate valdkonna juht

UUSLiisloog.ruutjpeg

Liisa Loog on andmeanalüüsi, bioloogia ja antropoloogia taustaga teadlane. Peale BSc, MSc ja PhD õpinguid Inglimaal UCL’is ning Kenti ja Oxfordi ülikoolides, töötas ta Manchesteri Ülikooli biotehnoloogia instituudis. Tema uurimistöö keskmes on olnud uudsete analüüsimeetodite väljatöötamine kombineerimaks bioloogilisi ja keskkondlike hajusandmeid. Viimased neli aastat on ta töötanud Cambridge’i Ülikooli geneetika osakonnas, kus juhtis projekti, mille eesmärk oli uurida eurooplaste pikkuste evolutsiooni viimase 10 000 aasta jooksul, kombineerides vana DNA ning moodsaid biopankade suur-terviseandmekogusid. Lisaks uurimistööle õpetas lisaks populatsiooni geneetikat sealses  rakendusmatemaatika ja teoreetilise füüsika osakonnas. 

Lisaks Metroserdi rakendusuuringute keskuse terviseandmete valdkonna käimalükkamisele on Liisa suur eesmärk muuta terviseandmete taaskasutusmaastikku Eestis läbipaistvamaks ja kasutajasõbralikumaks ettevõtetele ja teadlaskonnale, samal ajal kaitstes andmeomanike – Eesti inimeste – privaatsust ja tagades nende õiguseid.


Taaniel Tigas
Autonoomsete sõidukite valdkonnajuht

Taaniel Tigas ruut

Taaniel Tigase karjäär on olnud läbinisti autondusega seotud – alustades eriotstarbeliste autode  disaini ja tootmise inseneeriast ning lõpetates erinevate inseneri positsioonidega rallimaailmas. Enne Metroserdiga liitumist töötas Taaniel Toyota Gazoo WRC meeskonnas ralli insenerina. Lisaks on Taaniel Transpordiameti liiklusõnnetuste uurimiskomisjoni autoekspert aastast 2014 ning riiklikult tunnustatud autotehnika ekspert aastast 2015.

Taaniel soovib, et Metroserdi tegevused isejuhtiva transpordi valdkonnas aitaksid ettevõtetel oma tooteid ratsionaalsemalt arenduste käigus testida ning katsesõidukeid sõltumatult valideerida. Metroserdi eesmärk on pakkuda ettevõtetele kvaliteetset testimise kompleksteenust, sealjuures olles sõidukite tüübikinnitusasutuse või tee administratsiooni poolt tunnustatud katsekoda.


AS Metrosert on Eesti riigile kuuluv äriühing. Meie roll on toetada Eesti tööstuse tulevikku – teeme seda läbi teadus- ja arendustegevuste, rakendusuuringute, läbi mõõtmiste ja mõõtevahendite ohje ning kvaliteedijuhtimissüsteemide arendamise ja sertifitseerimise. Me hoiame ja arendame Eesti riigietalone.

Metroserdile riigi poolt antud ülesanded on väga eripalgelised, kuid nende ülesannete ühisnimetaja on Eesti ettevõtete konkurentsivõime toetamine.


Asukoht Google Maps-il:

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.