Metrosert tänas “Lae end” programmis osalenud keemia- ja füüsikaõpetajaid

Reedel, 13. detsembril Fotografiskas toimunud tänuüritusel sai 20 füüsika- ja keemiaõpetajat tunnistuse „Lae end“ haridusprogrammi läbimise kohta ning õpetaja keskmise kuupalga suuruse rahalise preemia. Enefit, LHV, ABB, Nordecon, Fermi Energia ning Metrosert alustasid kolm aastat tagasi „Lae end“ haridusprogrammiga, et loodusainete õpetamist toetada. 

„Eesti edu põhineb kõrgel tootlikkusel ja süvatehnoloogisel majandusel. Need saavad alguse kvaliteetsest haridusest, mis arendab noorte teadmisi, loovust ning oskusi tulevikuväljakutsetega toime tulla. Sellele laovad vundamendi loodus- ja täppisteaduste õpetajad. „Lae end” programm on suurepärane näide, kuidas ettevõtted saavad õpetajaid toetada nii, et klassi ees seisaks inspireeriv eeskuju,” ütles Metroserdi juhatuse esimees Aigar Vaigu.

Loodusainete õpetamisel on kaks suuremat murekohta: õpilaste vähene huvi ning õpetajate puudus.

„Programmi eestvedajad viisid 286 põhikooliõpilase seas läbi küsitluse loodusainete õpetamise kohta. Selgus, et õpilased hindavad väga õpetajate oskust teemat edasi anda ja päriseluga siduda. Õppimise teeb keeruliseks arusaamatu õppematerjal ning arvutusülesannete rohkus. Usume, et „Lae end“ neid probleeme veidigi leevendab. Ehk on tulevikus mõni innustunud õpilane ise kas õpetaja, inseneri või teadlase kingades,“ rääkis LHV panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.

„Haridusprogramm tõestab end iga aastaga üha rohkem. Kolme aastaga on programmi nomineeritud tervelt 308 õpetajat. Alustasime ainult füüsikaõpetajate koolitamisega, tänavu kahekordistasime osalejate arvu keemiaõpetajate kaasamisega. Tulevikus soovime ka matemaatikasuunani jõuda. Kuigi õpetajatööle ei ole võimalik hinnasilti külge panna, motiveerime programmis osalenuid 13. kuupalgaga,“ ütles Eesti Energia juhatuse liige Kristjan Kuhi.

Augustist detsembrini kestnud koolituse jooksul külastasid õpetajad projekti toetavaid ettevõtteid, arutlesid nii IKT-vahendite kui ka kaasava hariduse teemadel, jagasid parimaid õpetamisnippe ning osalesid kogukonnaõhtutel.

Kohila gümnaasiumi õpetaja Maimu Torn-Kallioni sõnul annab programm õpetajatele uut energiat ja teadmisi, mida klassiruumi viia. „Oluline ka teiste sama valdkonna inimestega kohtuda ning mõtteid vahetada. Ettevõtete külastused on aidanud õpet päriseluga ühendada. Seosed ja praktilised ülesanded on need, mis päriselt õppida aitavad ning huvi tekitavad,“ lisas Maimu Torn-Kallion.

Esimese kahe aastaga valmis „Lae end“ programmi raames 46 õppevideot, mis katavad põhikooli füüsikatunde. Kevadel avalikustame veel 15 õppevideot 7. klassi loodusõpetuse teemade kohta. Videod on  Videoõpsi Youtube´i kanalilt kõigile kättesaadavad. Samuti on programmis osalenud koolid kaasaegsete Praktikali katsekomplektide võrra rikkamad.

 „Lae end“ kolmanda lennu lõpetasid Anna Perova Pelgulinna gümnaasiumist, Elve Mäekivi Lagedi koolist, Enelin Olesk Ilmatsalu põhikoolist, Geidi Mitt Kindluse koolist, Greta Varb Põlva koolist, Gretel Maidre Toila gümnaasiumist, Ihor Verkhohliad Vabaduse koolist, Kädi Koppel C. R. Jakobsoni nimelisest Torma põhikoolist, Karoliina Tõnisson Tallinna Järveotsa gümnaasiumist, Kati Kümnik Kiltsi mõisakoolist, Kristo Markus Soika Jakob Westholmi gümnaasiumist, Larissa Žarkova Narva eesti gümnaasiumist, Maarika Vällik Tabivere põhikoolist, Maimu Torn-Kallion Kohila gümnaasiumist, Marili Uluots Tartu ProTERA erakoolist, Martin Saar Tallinna reaalkoolist ja Gustav Adolfi gümnaasiumist, Merle-Kairit Toom Rannu koolist, Peeter Jõeloo Tartu Forseliuse koolist, Raimo Maasik Rakvere põhikoolist ja Rakvere riigigümnaasiumist, Triinu Vohu Kihnu koolist. 

 „Lae end“ haridusprogrammi koostööpartnerid on Praktikal, Videoõps, Eesti Füüsika Selts ja Eesti Keemiaõpetajate Liit. Programmi kohta saab täpsemalt lugeda www.laeend.ee.

 

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.