AS Metrosert korraldab iga-aastaselt avalikke ja organisatsioonide vajadustest lähtuvaid tellitavaid täienduskoolitusi metroloogia, juhtimissüsteemide ning väärismetallide ja -kivide teemavaldkondades.
Koolitusi viivad läbi Metroserdi töötajad, kes on oma valdkondades tugevad praktikud ja kogemustega lektorid.
Üldjuhul on koolitused eesti keeles, kuid võimalusel pakume ka venekeelseid koolitusi.
Avalikud koolitused toimuvad üldjuhul Metroserdi Tallinna või Tartu laborites (aadressid vastavalt: Teaduspargi 8, Tallinn; Riia 142, Tartu). Meie koolitusruumid on sisustatud koolituste läbiviimiseks vajalikuga. Laborikeskkonda vajavate praktiliste ülesannete läbiviimiseks on võimalik kasutada meie laboriruume. Metroserdi laborite juures on tasuta parkimisvõimalus.
Metroloogia-alased koolitused
13.05.2025 Praktiline temperatuuri mõõtmine ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
27.05.2025 Väärismetallide käsitlemise algteadmised ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
10.09.2025 Ehtekivide koolitus ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
16.09.2025 – 17.09.2025 Pädeva mõõtja koolitus alkoholitootjatele ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
23.09.2025 Metroloogia alused – kuidas tagada usaldusväärsed mõõtetulemused? ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
22.10.2025 – 22.10.2025 Pädeva mõõtja koolitus sõidumeerikute paigaldamine ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
28.10.2025 Metroloogia alused – kuidas tagada usaldusväärsed mõõtetulemused? ⸱ VENE KEEL ⸱ Tallinn
12.11.2025 Ülevaade standardist ISO 17025 ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
13.11.2025 Põhjalikumalt mõõtemääramatustest ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
18.11.2025 Praktiline automaatpipettide kasutamine ja kalibreerimine ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
Juhtimissüsteemide alased koolitused
22.04.2025 Ülevaade standardist ISO 19011 (kuupäev selgub grupi täitumisel) ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
23.04.2025 Kinnispaki täitekoguse kontrollsüsteemi koolitus (kuupäev selgub grupi täitumisel) ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
24.09.2025 Ülevaade standardist ISO 9001:2015 ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
25.09.2025 Ülevaade standardist ISO 14001 ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
30.09.2025 Ülevaade standardist ISO 45001 (kuupäev selgub grupi täitumisel) ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
06.11.2025 Ülevaade standardist ISO 19011 ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn / hübriidkoolitus
11.11.2025 Ülevaade EMAS määruse nõuetest ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
26.11.2025 Ülevaade standardist ISO 22000 ⸱ EESTI KEEL ⸱ Tallinn
Koolitajad

Evelin Kurmiste
Evelinil on 10 aastat kvaliteedijuhi kogemust ning tal on lai kogemus juhtimissüsteemide arendamise ja auditite läbiviimise valdkonnas. Tema koolitusel saavad osalejad põhjaliku ülevaate ISO 9001:2015 standardi struktuurist ja nõuetest, sh dokumenteerimisnõuetest.

Allar Pärn
Allar täiendab koolituse sisu oma põhjalike teadmistega, pakkudes sügavat arusaama metroloogiast ja mõõtmistulemustega seotud määramatustest.

Lauri Lillepea
Lauril on üle 25 aasta kogemust metroloogia vallas, ning ta on pikalt juhtinud mõõtmiste arendamist Metroserdis. Ta oskab osalejatele selgitada keerulisi metroloogiaga seotud teemasid arusaadavalt ja lihtsas võtmes. Koolitusel käsitletakse kõiki olulisi nõudeid ja parimaid tööpraktikaid.

Koit Uustalu
“Olen Metroserdi metroloogiadivisjoni Tallinna labori juht ning tegutsenud metroloogia valdkonnas üle 20 aasta. Minu kogemus hõlmab erinevate valdkondade juhtimist, sealhulgas massi, mahu, jõu ja geomeetriliste mõõtmistega seotud töid. Tallinna laborit olen juhtinud juba üle 10 aasta.
Minu töö on tihedalt seotud klientidega, kellele pakun nii teoreetilisi kui ka praktilisi lahendusi, aidates neil saavutada soovitud täpsuse ja kvaliteedi. Usun, et pikaajaline kogemus ja pidev koostöö partneritega aitavad leida kõige efektiivsemaid lahendusi metroloogia valdkonnas.”
Monika Liias
“Olen nii mõnessegi olukorda oma elus sattunud juhuslikult. Pärast gümnaasiumi lõpetamist ei teadnud ma üldse mida õppida, nägin tollases TTÜ-s eriala „Bio- ja toiduainete tehnoloogia“ ning mind võlus sõna „toit“….õppides sain aru, et olen ühe keemia otsa sattunud. Kui pärast ülikooli Põltsamaa Felix-isse tootearendajana tööle sattusin, pakkus mu ülemus võimalust alustada grupisisese audiitorina. Läbisin Orkla tarnijaaudiitorite koolituse (Orkla Brands Audit Training Course) ja testauditid Orkla kogenud audiitorite terava pilgu all. Sealt see “pisik” külge hakkaski.
Lisaks tarnijate auditeerimisele tulid juurde hügieeni- ja siseauditid. Metroserdis alustasin toiduohutusejuhtimissüsteemide auditeerimisega (ISO 22000) aastal 2021, ent olen aastate jooksul omandanud teadmised ja kogemused tõlke, kinnispaki, kvaliteedi-, keskkonna- ning töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteemide standardite auditeerimise osas.
Koolitustel proovin välja tuua praktilisi näiteid, sest tegelikult nendest saab kõige paremini õppida ja need jäävad kõige paremini meelde. Vähemalt mulle endale on jäänud näiteks ülikooliajast meelde just need detailid, mida õppejõud loengutes eluliste näidetena juurde rääkisid. Oma koolitusi püüan läbi viia vabas suhtlemises, ehk lisaks teoreetilisele osale (standardis kirjutatule) püüan võimalusel näiteid juurde tuua. Samaaegselt luban osalejatel oma kogemusi/mõtteid jagada.
Koolitajana soovin, et koolitatav ei tunneks, et oli mahavisatud aeg ning et ta sai vähemalt ühe uue teadmise/info koolituspäevast. Mulle tundub, et koolitused, mis toimuvad n-ö kohapeal, on palju informatiivsemad, sest ka pauside ajal tekib osalejate vahel arutelusid ja kogemuste jagamisi. Mulle meeldis ühelt koolituselt tagasiside, kus koolitatav tunnistas, et tegelikult ta ei vajanud seda koolitust, ent sellegipoolest ei olnud see kasutu aeg, sest ta sai arutleda kohalviibijatega mõningaid oma ettevõtte murekohti.”

Roman Fjodorov
“Sattusin Metrsosert AS-i õppides veel Tallinna Tehnikaülikoolis, kus omandasin masinaehitustehnoloogiat. Ülikoolis koridori seinal juhuslikult märkasin mõõtetehniku tööpakkumist. Sealt algas minu töökogemus metroloogia valdkonnas, kus töötan juba ca 10 aastat.
Minu peamine fookus on anda teoreetilisi teadmisi metroloogia valdkonnast. Usun, et teadmised tulevad kasuks töötamaks edukamalt ja oma eesmärke saavutamaks. Soovin, et osalejad tunneksid, et nad on saanud praktilisi tööriistu, mida nad saavad kohe oma igapäevases töös rakendada. Kui nad lahkuvad koolituselt kindlama enesetunde ja uue arusaamaga oma tugevustest ja arenguvajadustest, siis on koolitus olnud edukas.
Minu koolitustiil on interaktiivne. Püüan luua avatud ja toetava keskkonna, kus osalejad tunnevad end turvaliselt ja julgevad jagada oma kogemusi ning mõtteid. Usun, et parim õppimine toimub läbi praktika, seetõttu kasutan erinevaid harjutusi ja arutelusid, et teooria saaks siduda igapäevaelu ja reaalsusega.”

Anu Kaup
“Olen Metroserdi kvaliteedi- ja õigusjuht ning vastutanud kvaliteedijuhtimise valdkonna eest juba üle viie aasta. Minu ülesanne on tagada, et ettevõtte tegevus vastaks nii standarditest tulenevatele nõuetele kui ka kehtivatele õigusnormidele.
Minu kogemus erinevate standardite rakendamisel ning õigusalane taust aitavad mul koolitustel osalejatele pakkuda praktilisi näpunäiteid ja tuua välja seoseid erinevate situatsioonide vahel.”

Toomas Kübarsepp
“Oma valdkonda, optilisse radiomeetriasse, sattusin magistritöö uurimuste käigus. Tollal oli kuum teema muutuv osoonikihi paksus, mida Astrofüüsika ja Atmosfäärifüüsika Instituudis Tõraveres (täna tuntud kui Tartu Observatoorium) määrati Dosbsoni meetodil. Minul tuli hinnata saadud osoonikihi paksuse määramatust.
Koolitustel keskendun ühtsele rahvusvahelisele mõõtühikute süsteemile ja mõõtetulemuste seostatusele ehk jälgitavusele selle süsteemini, mille oluliseks osaks on mõõtetulemuse määramatus. Kahjuks või õnneks ei eksisteeri absoluutset täpsust, ka mõõtetulemuse hindamisel; vähemalt praeguste teadmiste põhjal. Hea, kui on olemas tunnustatud meetodeid tulemuse ja sellega kaasneva määramatuse hindamiseks, aga ka endal tuleb pingutada.
Koolitajaks ma õppinud ei ole, võtted on kujunenud aja jooksul. Enam püüan materjali edastada visuaalselt, tuua näiteid ja kaasata auditooriumi. Alati meenutan hea meelega ühte briti kolleegi, kes jäetakse koolitustel ja esinemistel meelega viimaseks rääkijaks, sest ta oskab keerulistest teemadest lihtsalt ja kaasakiskuvalt kõnelda, “äratada üles” pikast päevast juba veidi väsinud publiku ilmestades juttu vehkivate käte ja muutuva intonatsiooniga.”

Kristjan Tammik
Metroserdi teadur-etalonihoidja, kellel on 20-aastane kogemus ettevõttes.
“Olen Metroserdis töötanud alates oma ülikooli lõpetamisest, kui tulin Tallinna Tehnikaülikoolist tehnilise füüsika bakalaureuseõppest. Minu karjäär on hõlmanud mitmeid valdkondi, sealhulgas temperatuuri mõõtevahendite kalibreerimist, erinevate metoodikate väljatöötamist ning kvaliteedisüsteemide haldamist. Lisaks oman siseaudiitori kogemust ja rohkem kui 10 aastat koolituskogemust, jagades oma teadmisi ja oskusi uutele kolleegidele ning spetsialistidele väljaspool Metroserti.”
Kui soovid Kristjani kohta pikemalt lugeda, siis saab seda teha siit.

Jelena Muhhamedjanova
“Rohkem kui 30 aastat tagasi lõpetasin TalTechi keemia tehnoloogia erialal ning asusin tööle Eesti Proovikojas, kus tegelesin väärismetallide analüüsidega. Peale Gemmological Association of Great Britain Gemmology Diplom’i omandamist alustasin oma karjääri gemmoloogina.
Minu koolituste peamised fookusvaldkonnad on väärismetalltooted ja ehtekivid. Koolitustest osavõtjad saavad kaasa uued teadmised ning arusaamise, et teaduse ja uute tehnoloogiatega sammu pidamiseks peab inimene pidevalt õppima ja ennast arendama. Minu koolitusstiil põhineb oma teadmiste ja kogemuste süvitsi jagamisel loengute käigus, kasutades slaide. Koolitusmaterjal on hästi üles ehitatud ning saadaval osalejatele ka paberkandjal.
17 aastat tagasi, kui meie töökollektiivist valiti kedagi gemmoloogiks õpetama, ütles üks minu kolleeg, et gemmoloogiks saab olla ainult inimene, kes armastab kive. Vaatamata sellele, et mul seda tunnet alguses ei olnud, valiti mind. Aja jooksul mõistsin, et eristamiseks tehislike ja looduslike kivide vahel peab gemmoloog olema rohkem keemik, kuid kivi ilu on kindlasti mineraloogi eripära! Gemmoloogina usun, et kõige ilusamad on just sünteetilised kivid!”

Indrek Odrats
Indrekul on üle 25 aasta töökogemust metroloogia valdkonnas, mille jooksul on ta kokku puutunud erinevate mõõtevaldkondadega ning tegutsenud ka kvaliteedijuhtimise alal.
Koolitajana keskendub ta sellele, et osalejad saaksid lisaks teoreetilistele teadmistele ka praktilise tunnetuse. Koolituste sisu toetub praktilistele näidetele, mis aitavad käsitletavat teemat siduda osalejate igapäevatööga.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda
telefonil +372 5663 9800 või e-kirja teel koolitused@metrosert.ee