Metrosert tutvustas Lennuakadeemias droonitehnoloogia valdkonna uusi uurimisrühmi
Kolmapäeval, 21. augustil pidas Metroserdi rakendusuuringute keskuse droonitehnoloogiate valdkonna juht Rainer Kivimäe Eesti Lennuakadeemias mehitamata lennunduse teemaline avalik seminaril ettekande rakendusuuringute keskusest ning selle mõjust UAV-sektorile ja ettevõtluse arengule.
„Täname suurepärase päeva eest Tartus!“ tõdes Rainer Kivimäe. „Meil olid fantastilised arutelud UAV-de kasutusjuhtumitest klientide jaoks ja sellest, kuidas UAV-d samm-sammult arendada – alates uurimis- ja katselaboritest kuni tootmiseni. Ootan huviga järgmisi arenguid!“
Seminaril anti põhjalik ülevaade Metroserdi tegevusvaldkondadest, sealhulgas metroloogia, sertifitseerimise ja rakendusuuringute keskusest. Rakendusuuringute keskuse droonitehnoloogia valdkond tutvustas oma kavandatud kolme uut uurimisrühma:
1. Mehitamata õhusüsteemid: Keskendub terviklikele drooni allsüsteemidele ja -tüüpidele.
2. Side ja navigatsioon: Turvalise side, navigatsioonisüsteemide, sensorite ja andmelahenduste uurimine.
3. Lennufüüsika: Aerodünaamika, materjalide, platvormi arendamise ja tõukejõusüsteemide uurimine.
Oluline osa esitlusest keskendus keskuse ulatuslikele uutele laboriteenustele, sealhulgas sise- ja välislaboritele. Need laborid on klientide jaoks kättesaadavad eeldatavasti alates 2025. aasta neljandast kvartalist. Siseruumides asuvad laborid pakuvad EMC, akustika, kliima ja mitmesuguste keskkonnategurite testimist, samas kui välilaborid võimaldavad suuremahulisi teste ja droonide tegelikku valideerimist.
Seminaril olid sisukad arutelud UAVde kasutusjuhtumite ja samm-sammulise arendusprotsessi üle alates teadusuuringutest ja katsetamisest kuni tootmiseni. Seminaril rõhutati ülemaailmse UAV-turu kasvupotentsiaali ning rakendusuuringute ja rangete katsete olulist rolli droonitehnoloogiate arendamisel.
Lõppenud mehitamata lennunduse seminar oli juba kolmas ning rõhutas akadeemiliste ringkondade, tööstuse ja teadusasutuste vahelise koostöö tähtsust innovatsiooni edendamisel mehitamata lennunduse sektoris.