Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktori ametirahale lisati kaalu

Laupäeval, 9. detsembril tähistati Tartus Vanemuise kontserdimajas  Hugo Treffneri Gümnaasiumi 140. aastapäeva piduliku aktusega.

Aktuse lõpus andis kooli vilistlaskogu koolile üle vastvalminud direktori ametiraha. Maarja Roosi kujundatud ning ehtekunstnik Tag Vooli valmistatud ametirahal on kujutatud öökulli. Kõik oli justkui korras, kuid midagi oli siiski puudu.

Jõulueelse teisipäeva pärastlõunal saabus Treffneri kooli direktor Ott Ojaveer ametirahaga Metroserti, et määrata ametiraha mass ning varustada ametiraha väärismetalltoote kontrollmärgisega.
Seda kõike ikka selleks, et anda ametirahale “kaalu” juurde ning et ametiraha kirjeldavad dokumendid oleksid korrektsete andmetega. Kuigi ametiraha valmistaja oli andnud ametiraha massiks 540g, siis mõõtmisel selgus, et ametiraha oli mõnevõrra kergem. Materjal oli tõepoolest hõbe ja ametiraha sai märgistatud standardprooviga 830.

Massi määramise teostas mõõtetehnik Margus Noška ja kontrollmärgistamise teostas Eesti Proovikoja juht Jelena Muhhamedjanova.

 

    Vastame Teie päringule esimesel võimalusel.