Eesti metroloogia keskasutus ja rakendusuuringute keskus Metrosert võtab 30.-31. jaanuaril osa ärifestivalist sTARTUp Day Tartus, korraldades kvanttehnoloogia seminari, mis avab rahvusvahelise kvantteaduse ja -tehnoloogia aasta (IYQ) juubeliga seotud sündmused Eestis.
Neljapäeval, 30. jaanuaril kl 13 Startup Dayl toimuv kvanttehnoloogia seminar kannab nime “Kvanttehnoloogia ettevõtetele ja tuleviku ükssarvikutele“. Nagu viitab pealkiri, käsitletakse seminaril kvantarvutite arengu praegust seisu ja tulevikuperspektiive, tuues esile erinevaid vaatenurki. Näiteks on IBM-i kvantarvutusplatvormi kasutajate arv märkimisväärselt kasvanud, samal ajal kui Soome idufirma IQM on saavutanud muljetavaldava kasvutempo kvantarvutite müügis. Siiski on ka skeptilisemaid hääli, nagu Nvidia tegevjuht Jensen Huang, kes arvab, et kvantarvutuse praktilised rakendused võivad olla veel aastakümnete kaugusel.
Kvanttehnoloogia seminaril esinevad kaks valdkonna eksperti: Johannes Heinsoo (IQM, paremal fotol), kes on 10-aastase kogemusega kvantinsener, ning Teppo Seesto (IBM Finland, vasakul fotol), kes töötab kvantsuursaadikuna ja omab üle 37-aastast kogemust IT-tööstuses. Arutelu modereerib Metroserdi teadus- ja arendustegevuse müügijuht Kalev Kaarna.
Reedel, 31. jaanuaril kl 12 osaleb Metrosert teisel olulisel paneelarutelul pealkirjaga “Kivine tee toote-turu sobivuseni: Õppetunnid B2B müügi eesliinilt”. See 50-minutiline arutelu keskendub toote-turu sobivuse saavutamise väljakutsetele B2B müügis. Paneelil jagavad kogenud tööstusettevõtjad ja asutajad reaalseid lugusid pööretest, rasketest õppetundidest ja läbimurretest. Arutelu eesmärk on uurida strateegiaid, mis on aidanud neil navigeerida keerulisel teel edu poole, alates klientide usalduse loomisest kuni takistustega kohanemiseni.
B2B müügi paneelis osalevad Elor Pruvli ScaleMode.io-st ja Martin Kristerson FleetFox-ist, arutelu modereerib Kalev Kaarna Metroserdist. See paneel pakub väärtuslikke teadmisi nii neile, kes alles otsivad oma nišši, kui ka neile, kes on juba leidnud oma toote-turu sobivuse ja soovivad laieneda.
Metroserdi osalemine neil üritustel on oluline samm kvanttehnoloogia populariseerimisel ja B2B müügistrateegiate arendamisel Eestis. See annab suurepärase võimaluse tutvustada kvanttehnoloogia potentsiaali ning jagada praktilisi kogemusi B2B müügist nii teadlastele, ettevõtjatele kui ka laiemale avalikkusele.
Startup Day 2025 toimub 29.-31. jaanuaril Tartus, tuues kokku üle 3500 idufirmadega tegeleva ja neist huvitatud inimese. Ärifestival keskendub sel aastal eriti varajase faasi idufirmade toetamisele, pakkudes praktilisi oskusi, asutajate lugusid ning arutelusid turunduse, vaimse tervise, kaitsetööstuse ja süvatehnoloogia teemadel.
Metrosert on Eesti metroloogia keskasutus ja rakendusuuringute keskus, mis tegeleb mõõteteaduse arendamise ja rakendamisega. Asutus pakub kalibreerimis- ja mõõteteenuseid, viib läbi teadus- ja arendustegevust ning osaleb aktiivselt rahvusvahelises koostöös. Metroserdi eesmärk on tagada mõõtmiste täpsus ja usaldusväärsus Eestis ning edendada innovatsiooni mõõteteaduse valdkonnas. 2024. aastal Metroserdis avatud rakendusuuringute keskus tegeleb Eesti ettevõtete toetamisega teadmusmahukate toodete ja teenuste arendamisel, keskendudes biorafineerimise, droonitehnoloogiate, autonoomsete sõidukite, vesinikutehnoloogiate ja terviseandmete valdkondadele.