UUS TEENUS! Värvsuskoordinaatide ja läike mõõtmine

Metroserdil on hea meel tutvustada uut teenust – värvuskoordinaatide ja läike mõõtmine.

Värvsuskoordinaatide ja läike mõõtmised ning nende suuruste mõõtevahendite kalibreerimine on vajalikud pinnakatete ja värvitud pindade tootmisel, näiteks metallitööstuses, masinaehituses ja autoosade valmistamisel, kus toote välimusel on oluline tähendus.

Oleme investeerinud portatiivsesse spektrofotomeetrisse spectro-guide sphere gloss S, millega saab mõõta tasapinnalise objekti koordinaate X, Y ja Z värviruumis XYZ ja koordinaate L*, a* ja b* värviruumis CIELab. Samuti on nimetatud seadmega võimalik mõõta pinna läiget piirkonnas (0…100) GU 60°-se nurga all. Seade võimaldab Metroserdi spetsialistidel sooritada mõõtmisi ka kliendi juures kohapeal.

Metroserdi poolt teostatud värvsuskoordinaatide mõõtmised on jälgitavad SI ühikuni BYK-Gardner GmbH etalonvärvimõõtude kalibreerimise kaudu NPL (National Physical Laboratory, UK) laboris. Hetkel on mõõteteenus akrediteerimiseks ettevalmistusel.

Lisateave teenuse kohta: Toomas Kübarsepp, AS Metrosert teadus-arendusdivisjoni juht (telefon: 5 240 148, e-post: tkubarsepp@metrosert.ee)

Fotod seadme tööst