Tasuta EUCoM veebiseminar: Koordinaatmõõtemasina (CMM) mõõtemääramatuse hindamine

Euroopa Liidu poolt rahastatud projekti EUCoM (Evaluating the Uncertainty in Coordinate Measurement) kohalik (eestikeelne) tasuta seminar toimub 04.11.2021 kell 09:00 kuni 12:00.

Kas sa oled kunagi proovinud mõõtemääramatust hinnata pärast või enne oma koordinaatmõõtemasinaga teostatavaid mõõtmisi? Kui jah, siis oled ilmselt mõistnud, et see pole kerge. Olemasolevad standardid (ISO 15530 seeria) annavad mõningaid juhiseid tulemuste määramatuse hindamiseks, aga enamustel juhtudel on siiski vajalik asjatundlikkus. Selle tulemusena jääb mõõtemääramatus tihti tähelepanuta. Aga mõõtmised on tehtud kindla eesmärgiga ja ilma mõõtemääramatuseta ei ole võimalik teha kindlaks, kas see eesmärk on saavutatud või üldsegi saavutatav. See on nagu osta sõiduk teadmata, kas see on mopeed, ralliauto või kaubik – kas sõiduk oleks otstarbeks piisav? Enamustel juhtudel mõõtemääramatuse väide ei pea olema täielikult perfektne ning ülemise piiri strateegia on piisav (PUMA meetod, ISO 14253-2).

EUCoM projekti eesmärgiks on aidata tööstust selle raske ülesandega. Kaks meetodit on välja arendatud, millest üks on eksperimentaalne ning ei vaja eelnevaid teadmisi, aga vajab lisanduvaid mõõtmisi. Teise meetodi puhul teeb mõõtemääramatuse hindamise võimalikuks eelnevate teadmiste omamine.

Oled kutsutud ja oodatud osalema EUCoM online seminaril, mis võtab kokku projekti tulemused ja tutvustab väljatöötatud meetodeid.

Seminar on tasuta, siiski eelregistreerimine on nõutud!

EUCoM seminaride veebileht: LINK

EUCoM eestikeelse seminari veebileht: LINK

Registreerimisvorm: LINK

Toimumiskoht: online, MS Teams

Toimumisaeg: 04.11.2021 kell 09:00 – 12:00

NB! Seminar salvestatakse järelvaatamiseks.

Registreerimisel ja osalemisel avaldatud andmeid jagatakse EUCoM partneritega ainult kohalike seminaride korraldamiseks. Esitatud andmeid kasutatakse ainult EUCoM seminaride eesmärgil ning neid säilitatakse ainult ajavahemikuks, mis on vajalik seminaride korraldamiseks ja aruandluseks.

Kõik osalejad, kes ei soovi koolituse salvestusel oma näokujutist avaldada, on vajalik veebikaamera välja lülitada.
Kõik osalejad, kes ei soovi oma nime kuvamist salvestusel, on vajalik sellest teada anda kohaliku seminari korraldajale (AS Metrosert).

Küsimuste korral võta ühendust:
Armin Ansip
armin.ansip@metrosert.ee