Metrosert kutsub 20. mail rahvusvahelise metroloogiapäeva puhul veebiseminari kuulama

Metrosert kutsub 20. mail kell 10:00-10:45 kuulama tasuta veebiseminari metroloogiast Eestis. Esineb AS Metrosert tegevjuht Aigar Vaigu.

20. mail on rahvusvaheline metroloogiapäev, millega tähistatakse meetrikonventsiooni allkirjastamise aastapäeva. Meetrikonventsiooni esialgne eesmärk ühtsustada mõõtmisi kogu maailmas on tänapäeval jätkuvalt sama oluline kui 1875. aastal, mil konventsioon allkirjastati. Selle aasta metroloogiapäeva teema on „Metroloogia digiajastul“, et juhtida tähelepanu uute tehnoloogiatega seotud metroloogiale.

“Ühelt poolt anname aina enam kontrolli oma elu ja otsuste üle masinatele ja digitaalsele tehnoloogiale, teadmata tegelikult, kui täpselt ja mida neis tehnoloogiates sisalduvad seadmed mõõdavad. Teisalt ei pööra me endiselt piisavalt tähelepanu ka lihtsamate mõõteseadmete mõõtetäpsusele enda ümber. Sellisel hoolimatusel on ohtlikud tagajärjed,“ selgitas AS Metrosert tegevjuht Aigar Vaigu. Tema sõnul on selleaastase metroloogiapäeva eesmärk tõsta teadlikkust nii traditsioonilisest kui ka uute tehnoloogiatega seotud metroloogiast.

Seminari käigus saavad osalejad ülevaate sellest, miks on igapäevaselt vaja metroloogiale tähelepanu pöörata ja kuidas see on osa kvaliteeditaristust Eestis. Samuti käsitletakse vastavalt metroloogiapäeva teemale metroloogiat digiajastul ning antakse ülevaade AS Metrosert teadus- ja arendustegevusest.

Registreeri ennast üritusele siin: https://metrosert.ee/metroloogiapaeva-veebiseminar/