Kalibreerimine ja taatlemine

Kalibreerimine tagab usalduse ja minimeerib kahjud

Kalibreerimine ehk mõõtevahendi näidu kontrollimine annab tellijale info, kui palju mõõtevahend valetab. Selle põhjal saab mõõtevahendi kasutaja otsustada, kas see sobib vajalike mõõtmiste läbiviimiseks või mitte.

Kvaliteetsed ja kontrollitud mõõtmissüsteemid ja -seadmed aitavad Eestis igal aastal ära hoida miljardite eurode väärtuses mõõtmise halvast kvaliteedist tingitud allahindlusi või mahakandmisi. Mõõtmisseadmete kalibreerimine aitab hoida ära majanduslikke kahjusid, luua kindlustunnet ja tagada täpsust, millele oma tööülesannete täitmisel toetuda. Valed mõõtmised võivad kahju tekitada nii tootjale, vahendajale kui ka tarbijale.

Loe kalibreerimise teenuse kohta lähemalt siit.

HINNAKIRI

Taatlemine on kohustuslik

Mõõteseadme taatlemiskohustus on neil, kes lasevad mõõtevahendi turule (tootja, importija, levitaja) ja neil, kes mõõtevahendit kasutavad (valdaja või kasutaja).

Mõõtmisseadmete metroloogilise kontrolli alla kuulub hulgaliselt seadmeid, mida kasutatakse mõõtmiseks kaubanduses, meditsiinis, liiklusjärelevalves, posti- ja taksoteenuse pakkumiseks ning majapidamiskulude arvestamiseks. Teisisõnu vajavad taatlemist seadmed, mis aitavad luua majanduslikku kindlustunnet ja usaldusväärsust.

Metrosert AS teostab mõõtevahendite riigisisest esma- ja kordustaatlust ning mõõtevahendite vastavushindamist.

Loe taatlemise teenuse kohta edasi siit.

HINNAKIRI

Vajan kalibreerimise- / taatlemise teenust. Kuidas edasi?

Kui soovid enne kontakteerumist selgema pildi saada, siis metroloogiateenuste protsesside kirjelduse leiad siit.

Kui vajadus on selge, kontakteeru meie klienditeenindusega e-posti või telefoni teel. Meie spetsialistid oskavad anda täpsed edasised juhised.

PAKIAUTOMAADI KASUTAMINE