05.12.2013 „Mõõtevahendite metroloogia“ - füüsikaõpetajate täiendkoolituse 2. moodul

Füüsikaõpetajate täiendkoolituse 2. moodul „Mõõtevahendite metroloogia“ toimub neljapäeval, 05. detsembril 2013.

 

Lähtudes gümnaasiumi loodusainete riikliku õppekava füüsika kursuste osast pani Metroserdi teadus-arendusdivisjon kokku kolmest moodulist koosneva füüsikaõpetajate täiendkoolituse programmi. Eesti metroloogia keskasutuse eesmärgiks antud programmi koostamisel oli füüsika ainevaldkonnas hariduse kvaliteedi, õpetajate ja seeläbi ka õpilaste huvi ja teadlikkuse tõstmine. Soovime oma programmiga pakkuda õpetajatele vajalikku lisainfot (ka praktiliste tööde läbiviimisega seoses), mis aitaksid füüsikatunde huvitavamaks muuta ning toetada teoreetiliste teadmiste sidumist praktilise eluga. 

 

05. detsembril toimuv moodul „Mõõtevahendite metroloogia“ toetab oma sisuga gümnaasiumi füüsikaõppe kahte soovituslikku valikkursust „Füüsika ja tehnika” ja „Teistsugune füüsika” avades metroloogia tehnilise tausta.

 

Koolituse ajakava ja käsitletavad teemad

09:45-10:00

Kogunemine ja hommikukohv

10:00-11:30

Üldistatud mõõtevahend

Andurid ja tajurid mõõtetehnikas

11:30-12:00

Lõuna

12:00-13:30

Mõõtetulemuste digitaliseerimine

Süsteemi SI ühikute uued definitsioonid

13:30-13:45

Kohvipaus

13:45-15:00

Praktiline näide mõõtevahendi olemusest

Füüsikaõpetajate täiendkoolituse kolmanda mooduli „Interdistsiplinaarne metroloogia“ kohta, mis toimub 13.02.2014, leiab rohkem infot siit.

 

Koolituse läbiviijad on Metroserdi teadus-arendusdivisjoni töötajad Toomas Kübarsepp, Dr Tech (teadus-arendusdirektor), Andrei Pokatilov, PhD (teadur-etalonihoidja), Viktor Vabson, MSc (teadur-etalonihoidja), Kaarel Simson, MSc (etalonihoidja) ja vajadusel Metroserdi teiste valdkondade spetsialistid. Koolitus viiakse läbi eesti keeles.

 

Koolitus toimub Metroserdi büroos, aadressil Teaduspargi 8 Tallinn. Metrosert asub Mustamäel, Mehhatroonikumi hoone II korrusel. Maja kõrval on parkimisvõimalus ning tagatud on hea ligipääs ühistranspordiga.

 

Koolituse maksumus ühele osalejale on 35 eurot. Hinnale lisandub käibemaks. Hind sisaldab jaotusmaterjale, tunnistust ja kohvipause. Koolitusel osalemise eelduseks on arve tähtaegne tasumine.

Lõunapausi ajal on võimalik külastada samas hoones asuvat kohvik-bistrood AlMare. Lõuna maksumus ei sisaldu koolituse hinnas.

 

Täiendkoolituse esimese mooduli „Metroloogia ja mõõtmine“ tugevustena tõid osalenud õpetajad välja järgmise: praktilisus, koolitaja väga head teadmised ja head näited, edasises õpetajatöös hästi kasutatavad materjalid, huvitav toimumiskoht (sh võimalus tutvuda näituse ja ajalooliste etalonidega).

 

Füüsikaõpetajate täiendkoolituse teises moodulis „Mõõtevahendite metroloogia“ osalemiseks palume täita registreerumisvorm* hiljemalt 29.11.2013 (ka).  

Kolmandas moodulis „Interdistsiplinaarne metroloogia“ osalemiseks palume täita registreerumisvorm* hiljemalt 03.02.2014 (ka).

*Registreerumisvormis esitatud andmete põhjal koostame ja edastame Teile arve.

 

NB! Kui pärast registreerumist selgub, et Teil ei ole võimalik koolitusel osaleda, palume meid sellest e-kirja teel teavitada vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse algust. Sellisel juhul tagastatakse Teile koolituse maksumus. Hilisemal loobumisel ei kuulu koolituse maksumus tagastamisele.

 

Koolitusega seonduvate küsimuste korral võtke palun meiega ühendust e-posti (koolitus@metrosert.ee) või telefoni (681 4830) teel.

 

Kohtumiseni koolitusel!

 

AS Metrosert