Ehtekivide koolitus – 07.10. vene keeles

 

AS-i Metrosert divisjon Eesti Proovikoda pakub uut koolitust, mis keskendub ehtekividele. Korraldame avaliku Ehtekivide koolituse 07. oktoobril 2014 vene keeles.


NB! 25. ja 30. septembril toimuvate ehtekivide koolituste grupid on komplekteerunud!

 

Koolituse eesmärgiks on anda ülevaade ja täiendada koolitusel osalejate teadmisi ehtekividest. Koolitus on kasulik juveeltoodete müüjatele ning kõigile teemast huvitatutele.

 

Koolituse sisu

 

Koolitusel leiavad käsitlust järgmised teemad:

  • Sissejuhatus – Ehtekivide klassifitseerimine. Mineraalid, kristallstruktuur, kristallide esinemisvormid. Kivide kulumiskindlus. Kivide optilised omadused. Looduslike kivide parandamise meetodid.
  • Sünteetilised kivid – Monokristallide kasvatamise meetodid (kristallisatsioon sulamist, kristallisatsioon lahusest). Teemantide kasvatamise meetodid.
  • Vääriskivide imitatsioonid – Komposiit kivid, tehislikud klaasid (erinevate optiliste efektidega klaasid, Swarovski „kristallid“) ja teised materjalid.
  • Kivid ehetes – Erinevad lihvitüübid, kivide asetuse tüübid ehetes, vääriskivide hindamine.
  • Anorgaanilised materjalid – Teemant, rubiin ja safiir, smaragd, granaadid, topaas, päevakivid, kvarts ja paljud teised anorgaanilised materjalid.
  • Orgaanilise päritoluga materjalid – Merevaik, pärlid, teokarp, korallid ja muud orgaanilised materjalid.

Iga kivi või kivide rühma kohta antakse ülevaade parandamise meetoditest, imitatsioonide nimekirjast, esitatakse info sünteetilise analoogi olemasolu ning kivi hooldusnõuete kohta.

NB! Koolituse käigus ei käsitleta kivide astroloogilist sobivust ning nende võimalikku mõju inimese organismile.

 

Koolituse läbiviija on AS-i Metrosert divisjoni Eesti Proovikoda juht ekspert-gemmoloog Jelena Muhhamedjanova FGA. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli insener-keemikuna. Jelena Muhhamedjanova läbis aastatel 2008-2009 Suurbritannia Gemmoloogia Assotsiatsiooni poolt korraldatud gemmoloogi väljaõppe ning omab valdkonna eksperdi kvalifikatsiooni. Ta on Suurbritannia Gemmoloogia Assotsiatsiooni liige.

 

Koolitus toimub Metroserdi büroos, aadressil Teaduspargi 8 Tallinn. Metrosert asub Mustamäel, Mehhatroonikumi hoone II korrusel. Maja kõrval on tasuta parkimisvõimalus.

Koolitus kestab 1 päev, ajavahemikus kell 09:00-16:00. Koolitusgrupi maksimaalseks suuruseks on 12 inimest.

 

Koolituse maksumus on 125 eurot ühe osaleja kohta. Hinnale lisandub käibemaks.

Hind sisaldab väga põhjalikku jaotusmaterjali, tunnistust ja kohvipause.

Koolitusel osalemise eelduseks on arve tähtaegne tasumine.

 

Lõunapausi ajal on võimalik külastada samas hoones asuvat kohvik-bistrood AlMare. Lõuna maksumus ei sisaldu koolituse hinnas.

 

NB! Kui pärast registreerumist selgub, et Teil ei ole võimalik koolitusel osaleda, palume meid sellest e-kirja teel teavitada vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse algust. Sellisel juhul tagastatakse  Teile koolituse maksumus. Hilisemal loobumisel ei kuulu koolituse maksumus tagastamisele.

  

Ehtekivide koolitusele registreerumiseks palume täita registreerumisvorm* hiljemalt 30.09.2014 (ka) venekeelsel koolitusel osalemiseks.

*Registreerumisvormis esitatud andmete põhjal koostame ja edastame Teile arve.

 

Koolitusega seonduvate küsimuste korral võtke palun meiega ühendust e-posti (koolitus@metrosert.ee) või telefoni (681 4830) teel.

 

Juhul kui soovite Ehtekivide koolitust korralda eraldi oma ettevõtte töötajatele, palume pakkumise saamiseks pöörduda samadel kontaktidel.

 

Kohtumiseni koolitusel!

 

AS Metrosert